Kurumsal

Gaziosmanpaşa Belediyesi olarak kadim kültürümüzün izinde etkinlikler düzenliyor, medeniyetimizden ilhamla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kültür ve sanatın ilçe sakinlerimizin yaşamlarının her anına girmesi için projeler üretiyoruz.

Düzenlediğimiz sanatsal ve kültürel etkinliklerle her yaştan vatandaşımıza ulaşıyor, ilçemizi bir kültür şehri yapma yolunda marka çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Gerçekleştirdiğimiz seminerler, tiyatrolar, konser ve söyleşi etkinliklerimizle komşularımızın kültür dünyalarına katkı sunuyoruz. İlçemizdeki Farika Kitaplı Kahvelerimizle binlerce okurumuza kitapların kapılarını aralıyor, onlara kitaplarla farklı dünyaları keşfetmenin fırsatını sunuyoruz. Şiirin, kitabın, sanatın birleştirici gücüne inanıyoruz.

Eğitime Anne Çocuk Oyun ve Sanat Evimizde minik gruplarımızla başlayıp; Bilgi Evlerimizde ilköğretim çağındaki çocuklarımızın derslerine katkı sağlıyor, LGS’ye girecek öğrencilerimizi sınavlara hazırlıyoruz. Gençlik Merkezimizde üniversiteye hazırlanan öğrencilerimizi en verimli çalışma koşullarını sağlarken, ders programlarını oluşturuyor rehberlik ediyor, tercih desteği sağlıyoruz.

Yine, yıl boyunca düzenlediğimiz etkinliklerimiz ile kültür-sanat dostlarının gönüllerine misafir oluyoruz. Kültür Merkezlerimiz, Gençlik Merkezlerimiz, Bilgi Evlerimiz ve Farika Kitaplı Kahvelerimiz ile kültüre ve sanata gönül veren tüm yürekleri bekliyoruz.

Kadim kültürümüzün izinde düzenlediğimiz nice etkinliklerimizde buluşmak dileğiyle.

_________